Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Na třetím přípravném setkání se účastníci soustředili na seberealizaci

AMO AMO / Ed. 19. 2. 2017
Na třetím přípravném setkání se účastníci soustředili na seberealizaci
foto AMO

V sobotu na půdě Vysoké školy ekonomické proběhlo třetí přípravné setkání XXII. ročníku Pražského studentského summitu, které se tentokrát neslo v duchu osobního rozvoje a seberealizace. Zaměření bylo odlišné od přecházejících přípravných setkání, která se věnovala spíše nabývání faktických znalostí.

Setkání bylo zahájeno proslovem hlavní koordinátorky Evy Prudilové, která delegáty obeznámila se zaměřením přípravného setkání. Následoval proslov programové koordinátorky Daniely Chvátalové, která mimo organizační informace seznámila delegáty s nadcházejícími akcemi, které účastníky čekají. Delegáti se například budou moci v dubnu zúčastnit vzdělávacího a poznávacího zájezdu do Berlína. Dále je možné zúčasnit se diplomatické minisimulace kontinentálního kongresu z roku 1776, na kterém byly vyhlášeny Spojené státy americké.

Významnou částí dopoledního programu tohoto přípravného setkání byly plenární projevy dvanácti statečných delegátů, kteří předstoupili před více než 200 posluchačů, aby představili stanoviska jednotlivých států k Syrskému konfliktu. Jejich proslovy byly pečlivě sledovány týmem hodnotitelů, který jim poskytne kvalitní zpětnou vazbu již na příštím přípravném setkání. Důležitost přednesu plenárních projevů osvětlil zástupce hlavní koordinátorky Filip Jelínek.

Následovaly semináře hostů, které se věnovaly různorodé tématice. Delegáti mohli navštívit například seminář na téma „Práce v médiích“, o které pohovořil Jindřich Šídlo, známý především z Hospodářských novin. Ke své práci dodává, „Býval jsem novinářem, dnes se tomu říká tvůrce obsahu.“

Další seminář se věnoval práci Lékařů bez hranic, o které přišel pohovořit ředitel české pobočky Lékařů bez hranic Pavel Gruber. Během semináře se mohli účastníci dozvědět více nejen o fungování této humanitární neziskové organizace, ale také o konkrétních krocích, které jsou podnikány na místě, kde činnost Lékařů bez hranic probíhá. Součástí semináře byla tzv. case-study, neboli procvičení si reálného případu, kdy delegáti sami museli přijít na to, jak by zorganizovali misi Lékařů bez hranic v Burundi.

Mezi další hosty patřila například Kim Cowan, radová z Oddělení pro politické a ekonomické vztahy a veřejnou diplomacii z Kanadské ambasády, která vedla anglický seminář na téma multikulturalismu v kontextu kanadské zahraniční politiky. Studentům vzkazuje, že „byli velice bystří, informovaní a schopní bezprostředních reakcí.“ Dodává, že „ji příjemně překvapila úroveň vědomostí studentů“. Mezi řečníky na dalších seminářích byla také Edita Kleckerová ze společnosti Scio, která pohovořila o Národních srovnávacích zkouškách, nebo Ondřej Wágner, juniorní diplomat Ministerstva zahraničních věcí.

Odpolední program probíhal v jednotlivých modelech a orgánech, přičemž tentokrát byla pozornost věnována především diplomatickému jednání. Během sobotního setkání si tedy zajednali všichni delegáti, kteří se věnovali různorodé tematice – environmentální migraci, behaviorální ekonomii nebo mezinárodnímu humanitárnímu právu.

Třetímu přípravnému setkání také předcházely dvě doprovodné akce, kterých se delegáti mohli zúčastnit. První z nich byla návštěva Ministerstva průmyslu a obchodu, kde byli účastníci projektu seznámeni s činností této instituce a mohli si prohlédnout reprezentační prostory, které ministerstvo využívá. Druhou doprovodnou akcí byl workshop na téma Tyranie médií, který proběhl na Metropolitní univerzitě Praha a delegáti zde měli možnost naučit se pracovat se čtecím zařízením v televizním studiu a mnoho dalšího.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: