Central and Eastern Europe and the Future of the European China Debate
Posílení kapacit srbských investigativních novinářů v mapování zahraničních vlivů
Posílení kapacit srbských nezávislých médií v informování o výzvách zelené transformace
Propojení networků žen v zahraniční, evropské a bezpečnostní politice napříč státy V4
Rozvoj systému hodnocení kvality vzdělávání v ukrajinských regionech 2019 - 2022
Zvyšování povědomí o hybridních hrozbách: Posílení odolnosti na západním Balkáně
Pavel Havlíček je analytikem AMO se zaměřením na východní Evropu, zejména Ukrajinu, Rusko a Východní partnerství. Profesně se zabývá také otázkami bezpečnosti, dezinformací a strategické komunikace stejně jako demokratizace a podpory občanské společnosti.
Pavel Havlíček spolupracuje s AMO od května 2016. V září 2017 dokončil dvouleté studium mezinárodního magisterského programu Erasmus Mundus v oboru Russian, Central and East European Studies na University of Glasgow v kombinaci s Evropskými studii na Jagellonské univerzitě v polském Krakově.
V roce 2013 se zúčastnil studijního výměnného programu Erasmus na University of Kent ve Velké Británii. V roce 2014 podnikl studijní stáž na Fakultu mezinárodních vztahů Petrohradské státní univerzity v Rusku. Kromě toho absolvoval stáže v Evropském parlamentu, Ministerstvu zahraničí ČR či v Člověku v tísni, o. p. s. a Evropské nadaci pro demokracii (EED) v Bruselu. V letech 2019 a 2020 pracoval na výzkumném projektu na podporu občanské společnosti v EU s Fondem George Marshalla (Rethink.CEE). V roce 2020/21 byl spolupracovníkem Center for European Policy Analysis (CEPA) v rámci transatlantického programu Jamese S. Dentona. V roce 2021/22 spolupracoval s portálem Visegrad Insight v rámci programu Marcin Król Fellow. V květnu 2022 byl Pavel Havlíček na dva roky znovu zvolen do funkce člena Správní rady Fóra občanské společnosti EU-Rusko. Od srpna 2020 je také koordinátorem ruského výzkumu a advokacie v rámci projektu MapInfluenCE zaměřeného na Čínu a Rusko. Od ledna 2023 spolupracuje se zastoupením nadace Konrada Adenauera v České republice jako Central European Fellow for Security Policy.
Pavel Havlíček externě spolupracoval a radil Ministerstvu vnitra s implementací digitální agendy a regulaci sociálních sítí.
Od prosince 2019 je členem mládežnické organizace TOP tým Středočeský kraj. Od 8. února 2022 je členem politické strany TOP 09.