Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) hledá 2 ANALYTIKY/ANALYTIČKY do týmu čínských projektů
O AMO: AMO je přední nevládní nezisková organizace věnující se výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů. V České republice působí od roku 1997. Naše aktivity zahrnují podporu rozvoje občanské společnosti, předávání českých transformačních zkušeností do zahraničí, propojení mladých profesionálů z různých sektorů a výzkum zahraniční politiky. Naše práce přispívá k budování informované a otevřené společnosti založené na toleranci a vzájemném porozumění.
Vážení uchazeči,
rádi bychom vás informovali, že vzhledem k velkému zájmu o pozice čínských analytiků bude vyhodnocení prvního kola výběrového řízení trvat déle, než jsme původně předpokládali. Očekáváme, že výsledky budou k dispozici přibližně do 16. června. Děkujeme za vaši trpělivost a pochopení. Jsme nadšeni z vašeho zájmu a těšíme se na spolupráci!
O týmu čínských projektů: Tým čínských projektů AMO analyzuje zahraniční politiku Čínské lidové republiky a publikuje jak odborné, tak populární články a studie. Poskytujeme doporučení pro české a evropské vlády a další relevantní aktéry a každoročně pořádáme řadu kulatých stolů, konferencí a workshopů. Tým vede mezinárodně uznávané projekty, jako jsou MapInfluenCE a China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE), a spolupodílí se na evropském projektu RESONANT, podporovaném z prostředků EU Horizont.
Zaměřujeme se na posilování odolnosti české společnosti, zajištění bezpečnosti akademického výzkumu, ochranu integrity médií a prověřování zahraničních investic souvisejících s čínskou aktivitou v Evropě. Tým také provozuje advokátní kancelář v Bruselu. Analýzy členů týmu čínských projektů se objevily ve zprávách pro americký Kongres a Evropský parlament a byly citovány v The New York Times, BBC, Politico, Le Monde a dalších.
Tým aktuálně nabízí dvě volné pozice pro analytika/analytičku na Čínu: jednoho se zaměřením na ekonomiku a druhého se zaměřením na domácí politiku v Číně.
Typ práce: plný úvazek
Místo práce: Praha, Česká republika (v odůvodněných případech možná práce na dálku)
Náplň práce:
- Výzkum a analýza domácí politiky Číny NEBO čínských ekonomických strategií Monitorování a vyhodnocování politického a sociálního NEBO ekonomického vývoje v Číně
- Tvorba kvalitních zpráv, politických analýz a výzkumných studií na témata týkající se Číny
- Poskytování konzultací a doporučení tvůrcům politik, vládním představitelům a dalším relevantním aktérům
- Spolupráce s dalšími analytiky a výzkumníky na společných projektech a studiích
- Prezentace výzkumných závěrů na konferencích, workshopech a kulatých stolech
- Poskytování náhledů a komentářů médiím k tématům týkajícím se Číny
- Rozvíjení a udržování sítě kontaktů s odborníky, akademiky a praktiky v dané oblasti
- Podpora psaní grantů a fundraisingových aktivit souvisejících s projekty na Čínu
- Účast na veřejných osvětových a vzdělávacích aktivitách popularizujících výsledky výzkumu
Požadavky:
- Ukončené vysokoškolské vzdělání v oborech sinologie, teritoriální studia, mezinárodní vztahy, ekonomie, politologie, bezpečnostní studia a další relevantní obory
- Výborná znalost anglického jazyka (slovem i písmem)
- Pro analytika/analytičku zaměřující se na čínskou domácí politiku: znalost čínštiny (minimálně úroveň HSK 4)
- Diskrétnost, pečlivost, spolehlivost a samostatnost
- Ochota prezentovat projekty a cestovat do zahraničí
- Nástup v srpnu/září 2024 (po dohodě)
- Soulad s posláním a vizí AMO a dodržování etického kodexu AMO
- Předchozí zkušenost v akademickém nebo výzkumném prostředí je výhodou.
Nabízíme:
- Zázemí přední české výzkumné neziskové organizace v oblasti mezinárodních vztahů
- Příležitost podílet se na jedinečných a mezinárodně uznávaných projektech o Číně
- Možnost rozvíjet a vést vlastní projekty a testovat a realizovat své inovativní nápady
- Flexibilní pracovní doba (možnost home office)
- Adekvátní finanční ohodnocení
- Prostředí vstřícné k pracujícím rodičům
- Příležitost účastnit se exkluzivních akcí AMO (neformální setkání, brífinky, interní a externí školení atd.).
Pro zájemce: Zájemci mohou zaslat svůj stručný životopis v anglickém nebo českém jazyce, dvě ukázky vlastních textů (části diplomové práce, články, výzkumné zprávy apod.) a kontaktní informace na alespoň dvě osoby, které mohou o kandidátovi/kandidátce podat reference vedoucí týmu čínských projektů Ivaně Karáskové na e-mail ivana.karaskova@amo.cz do 9. června 2024. Na tento mail můžete také směřovat případné dotazy. Použijte prosím jako předmět e-mailu „Analytik/Analytička na Čínu – domácí politika“ nebo „Analytik/Analytička na Čínu – ekonomika“. V těle e-mailu prosím potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely výběrového řízení. Budeme kontaktovat pouze ty kandidáty, kteří postoupí do druhého kola výběrového řízení (nejpozději 12. června). Děkujeme za pochopení.